Czyszczenie kostki brukowej

CZYSZCZENIE KOSTKI BRUKOWEJ

BMTI PROJEKT to firma, która zajmuje się nie tylko czyszczeniem kostki brukowej, ale również jej malowaniem, odświeżaniem koloru i renowacją. Dysponujemy agregatami 350 bar i 500 bar-są to urządzenia o napędzie spalinowymi. Dzięki ich mocy z łatwością pomożemy Państwu w doczyszczeniu najstarszych i najtrudniejszych do usunięcia zabrudzeń. A fakt iż należą one do grupy urządzeń spalinowych nie naraża Państwa na wyższy rachunek za prąd na koniec miesiąca. Czyszczenie wyskokociśnieniowe stało sie ostatnio bardzo popularne, ale tylko jego profesjonalne wykonanie gwarantuje pełnie zadowolenia i satysfakcję. Nasz zespół charakteryzuje się profesjonalizmem i szeroką wiedzą w zakresie zarówno czyszczenia, malowania i renowacji kostki brukowej, jak i prac wysokościowych. Czyszczenie kostki brukowej polega na usunięciu wszelkich zanieczyszczeń przez, które przestaje wyglądać estetycznie.

Etapy czyszczenia kostki brukowej w zależności od potrzeb:

  • usuwanie mchu i porostów
  • usuwanie zabrudzeń pobudowlanych i poremontowych
  • usuwanie plam olejowych
  • usuwanie wykwitów wapiennych, solnych
  • usuwanie śladów opon samochodowych
  • usuwanie rdzy
  • usuwanie parafiny i wosku ze świec lub zniczy
  • usuwanie plam z żywności
  • usuwanie pozostałych indywidualnych zabrudzeń

 


1. Najczęściej spotykanym problemem jest porastający w fugach mech.

 

W przypadku miejsc podmokłych i zacienionych, mech wzrasta szybciej. Miejsca mało ruchliwe takie, jak ogrody, czy alejki, są jak najbardziej narażone na jego wzrost. Samodzielne usuwanie mchu jest dość czasochłonne i wymaga dużego wkładu pracy. Nasza firma świadczy tę usługę w sprawny i szybki sposob, a dodatkowo chemicznie zabezpieczy kostkę przed przyszłym narastaniem mchów. Usuwanie plam po oleju jest uciążliwe. Bez znaczenia, czy są to plamy po oleju jadalnym, czy hydraulicznym. Podobnie jest z plamami po substancjach ropopochodnych, lecz dla nas to nie problem! Zajmujemy się fachowym czyszczeniem kostek, najszczęściej na parkinach, stacjach benzynowych, w pobliżach restauracji i ich ogródkach.

Doczyszczenie śladów opon samochodowych to jedno z naszych najczęstszych zleceń. Pozostałości wtopionej i wytartej gumy usuwa się maszynowo lub chemicznie w zależności od stopnia zabrudzenia. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku hal i magazynów, gdy usuwane są ślady od opon wózka widłowego.Powstające ślady opon pogarszają estetykę podjazdu, tym bardziej gdy kostka jest w jasnych kolorach, podobnie na powierzchni posadzki. Większym problemem jest pozostałość po tzw. "paleniu gumy" gdzie guma dodatkowo wtapia się w strukturę betonu, jednak nasza firma podoła każdemu wyzwaniu! Doczyszczenie chodników po remoncie wiąże się z usuwaniem zapraw klejowych, zapraw tynkarskich i farb elewacyjnych. Aby to wykonać, konieczne jest zastosowanie preparatów chemicznych i specjalnych metod, które stosujemy. Gwarantujemy 100% zadowolenia z usług, które świadczymy.2. Renowacja kostki brukowej

Renowacja kostki brukowej polega na przeprowadzeniu szeregu zabiegów, takich jak czyszczenie, odświeżenie koloru i impregnacja. Te czynności spowodują, że kostka nabierze świeżego wyglądu i stanie się odporna na plamy i trwałe zabrudzenia.


a) Odświeżenie koloru bruku

Proces ten polega na nasączeniu kostki preparatem o dużej zdolności penetracji wraz z zaaplikowanym pigmentem. W ten sposób dobarwiamy bruk nie tylko powierzchniowo, ale również na pewną głębokość warstwy wierzchnej.


b) Impregnacja kostki brukowej

Impregnacja kostki brukowej polega na zabezpieczeniu jej przed wnikaniem substancji, które mogą trwale ją zabrudzić. Kojarzy się ona z efektem "mokrej kostki", jednak stosowanie rodzimych impregnatów nie zawsze przynosi zadawalający efekt. Rodzaj impregnatu oraz sposób impregnacji kostki brukowej przeprowadzany jest indywidualnie dla każdej posesji oraz jej części. Każda posesja lub jej część, narażona jest na inne czynniki i wymaga innej ochrony. Indywidualizacja podejścia gwarantuje Państwu wieloletnie zadowolenie.


c) Zabezpieczenie bruku przed porostami

Zabezpieczenie chodników przed porastającym mchem można przeprowadzić wraz z czyszczeniem bruku lub jako osobny proces. Oczywiście jednoczesne czyszczenie i aplikacja preparatów chwastobójczych podnosi efektywność i przyspiesza proces pozbywania się uciążliwych porostów, a co więcej efekt braku przerastania traw i mchu pomiędzy kostkami utrzymuje się znacznie dłużej.

 

 

Reklama

 

Reklama

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcejRozumiem