Malowanie natryskowe

Kolorystyka i klimat mieszkania, domu czy biura jest istotnym czynnikiem wpływającym na nasze dobre samopoczucie. Duży wpływ na charakter wnętrza ma rodzaj tynków, farb czy tapet, którymi pokryjemy ściany. Ten sam kolor zupełnie inaczej wygląda na ścianie pokrytej tapetą, farbą akrylową czy systemem dekoracyjnym.

Alternatywą dla standardowego „malowania na biało” jest wykorzystanie pełnego wyboru kolorowych powłok wewnętrznych przy zastosowaniu natrysku ciśnieniowego. Metoda ta ma wiele zalet. Czas pomalowania agregatem ściany jest ok. 8 razy szybszy niż tradycyjną metodą. Zastosowanie tego typu technologii jest również zdecydowanie dokładniejsze i "czystsze" od tradycyjnych metod malowania. Farby natryskowe nie posiadają uciążliwego zapachu, a malowane pomieszczenia mogą być ponownie użytkowane już pomaksymalnie 24 godz.

 


Metoda malowania przez natrysk zapewnia doskonałe krycie, w efekcie piękną i gładką powierzchnię przy maksymalnej wydajności farby. Farby i tapety natryskowe stanowią efektowne wykończenie wnętrz znacząco podnoszące standard pomieszczeń. Jest to tylko jeden z powodów, dla których cieszą się one wciąż rosnącą popularnością.

Malowanie i tapetowanie natryskowe doskonale sprawdza się w przypadku ścian i sufitów mieszkań i domów, klatek schodowych, biur, obiektów sportowych, hal produkcyjnych, elewacji itp. W każdym przypadku można spełnić nawet najwyższe wymagania co do koloru, wzoru i struktury –dostępne kombinacje są praktycznie ograniczone jedynie ludzką wyobraźnią w tym zakresie.

Obecnie coraz częściej agregaty malarskie wypierają tradycyjne pędzle i wałki.

Najnowszej generacji agregat malarski pozwala nam na szybkie malowanie dużych powierzchni. Jeden pracownik dziennie może pomalować agregatem ponad 1000 m2ścian. Metoda ta pozwala na zaoszczędzenie czasu i materiału przy jednoczesnym uzyskaniu równej i gładkiej powłoki, nieosiągalnej technikami ręcznymi. Usługa malowania natryskowego świadczona jest w technologii bezpowietrznej przy użyciu agregatu. Zasada działania agregatów malarskich hydrodynamicznych (bezpowietrznych) polega na wytworzeniu ciśnienia oleju, który porusza membraną, a ta pompuje farbę bezpośrednio do węża. Na dyszy wyjściowej wytwarza się ciśnienie ok. 220 bar. Tak wysokie ciśnienie i odpowiedni kształt dyszy umożliwiają rozbicie farby na małe cząsteczki tworzący stożkowy strumień farby wydobywający się z pistoletu. Agregatem takim możemy malować małe jak i wielkie powierzchnie w wewnątrz i na zewnątrz.

Przy pomocy natrysku hydrodynamicznego można nakładać większość farb a uzyskane powłoki są bardzo wysokiej jakości. Zaletą malowania hydrodynamicznego jest precyzja w aplikowaniu farby, a także uzyskanie idealnej powłoki malarskiej nawet w trudno dostępnych miejscach. Przy jednokrotnym malowaniu można uzyskać zamierzony efekt końcowy.

 

Reklama

 

Reklama

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcejRozumiem