Ocieplanie od wewnątrz

Ocieplanie od wewnątrz – płyty YTONG MULTIPOR, Q-THERM

Ocieplanie od wewnątrz często kojarzone jest ze zjawiskiem wnikania pary wodnej w strukturę przegrody i jej kondensacji pod wpływem gwałtownego gradientu temperatury. Z tego powodu bardzo często spotykanym rozwiązaniem jest stosowanie materiałów paroszczelnych na wewnątrznej powierzchi przegrody. Konstrukcja taka może jednak powodować „uwięzienie” wilgotnego powietrza wewnątrz przegrody pod barierą paroszczelną. Podstawą funkcjonowania przegród ocieplonych od wewnątrz płytami YTONG MULTIPOR jest zapewnienie możliwości przepływu pary wodnej w obu kierunkach: z pomieszczenia do wnętrza przegrody i z powrotem. Proces ten wiąże się oczywiście ze zjawiskiem wykraplania się pary wodnej na granicy izolacji termicznej i ocieplonego muru. MULTIPOR to mineralne płyty izolacyjne wykonane z bardzo lekkiej odmiany betonu komórkowego. Ich gęstość wynosi do 115 kg/m3, przez co charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną zachowując wszystkie najważniejsze zalety betonu komórkowego. YTONG MULTIPOR wykazuje się wysoką izolacyjnością termiczną. Przy gęstości ok. 115 kg/m3 uzyskuje niezwykłe parametry cieplne - współczynnik przewodzenia ciepła ? w przypadku płyt MULTIPOR wynosi 0,043 W/(mK). Dzięki tej właściwości bloczków możliwe jest budowanie jednorodnych materiałowo ścian dwuwarstwowych YTONG + MULTIPOR - to pierwsze takie rozwiązanie na polskim rynku materiałów budowlanych. MULTIPOR to mineralny materiał, który doskonale sprawdza się jako izolacja termiczna ścian zewnętrznych, stropów i dachów. Wyjątkowe właściwości pozwalają na stosowanie płyt MULTIPOR także jako ocieplenie ścian od wewnątrz.

Zimą różnica ciśnień pary wodnej pomiędzy środowiskiem wewnętrznym i zewnątrznym powoduje wnikanie pary w strukturę paroprzepuszczalnej warstwy izolacji termicznnej YTONG MULTIPOR. Znaczne obniżenie temperatury na styku izolacji oraz muru (w stosunku do temperatury pomieszczenia) powoduje kondensacje wewnątrz porów płyt YTONG MULTIPOR. W pierwszej kolejności para wodna wykrapla się na wewnętrznych ściankach porów. Duża zawartość porów powietrza sprawia, że większość porów pozostaje wypełniona jedynie w niewielkim stopniu, utrzymując wysoką izolacyjność termiczną płyt YTONG MULTIPOR oraz nie powodując uszkodzeń mechanicznych pod wpływem ujemnych temperatur i zamarzania wody.

W okresie letnim temperatura wewnątrz przegrody podnosi się, przez co wilgoć zgromadzona wewnątrz porów płyt YTONG MULTIPOR przechodzi w stan pary wodnej. Wysokie ciśnienie pary wodnej wewnątrz przegrody oraz niższe wewnątrz pomieszczenia powoduje, że przegroda w naturalny sposób wysycha.

Brak izolacji paroszczelnej oraz właściwości płyt YTONG MULTIPOR sprawiają, że warstwa ocieplenia od wewnątrz aktywnie uczestniczy w procesie zmian wilgotności pomieszczeń. Zdolność do pochłaniania pary wodnej ogranicza zjawisko wykroplenia pary na wewnątrznej powierzchni ścian oraz zmniejsza ryzyko rozwoju pleśni.

Płyty YTONG MULTIPOR mocuje się do powierzchni ścian za pomocą systemowej zaprawy. Sposób montażu płyt (całą powierzchnią) sprawia, że wewnątrz przegrody nie występują szczeliny powietrza. W trakcie montażu wewnątrz przegrody, za warstwą izolacji termicznej, nie jest zamykane wilgotne powietrze z pomieszczenia, co powoduje brak możliwości rozwoju pleśni wewnątrz przegrody.

MULTIPOR wykazuje się wysoką izolacyjnością termiczną. Przy gęstości ok. 115 kg/m3 uzyskuje niezwykłe parametry cieplne - współczynnik przewodzenia ciepła ? w przypadku płyt MULTIPOR wynosi 0,043 W/(mK). Dzięki tej właściwości bloczków możliwe jest budowanie jednorodnych materiałowo ścian dwuwarstwowych YTONG + MULTIPOR - to pierwsze takie rozwiązanie na polskim rynku materiałów budowlanych. MULTIPOR to mineralny materiał, który doskonale sprawdza się jako izolacja termiczna ścian zewnętrznych, stropów i dachów. Wyjątkowe właściwości pozwalają na stosowanie płyt MULTIPOR także jako ocieplenie ścian od wewnątrz.

Nasza frima oferuje innowacyjny system dociepleń wewnątrznych, cienkowarstwową powłoką termoizolacyjną Q-THERM.

Q-THERM jest to cienkowarstwowa wodorozcieńczalna masa termoizolacyjna do stosowania wewnątrz budynków. Właściwości termoizolacyjne osiągnięte zostały dzięki zastosowaniu mikrokapsułek, które odbijają 80 % promieniowania cieplnego do wnętrza budynku.
Masa Q-THERM po wyschnięciu tworzy termoizolacyjną powłokę o grubości od 0,5 do 1mm która jest paroprzepuszczalna, łatwa w malowaniu , niepalna , nieszkodliwa dla zdrowia człowieka i przyjazna dla środowiska naturalnego . Produkt posiada wymagane certyfikaty i atesty UE.


Cechy Q-THERM:

 • produkt posiada podobne właściwości do styropianu lub włókien mineralnych przy ok. 100 razy cieńszej naniesionej warstwie
 • minimalizuje stopień absorpcji ciepła przez ścianę
 • powoduje szybkie podwyższanie temperatury w ogrzewanych pomieszczeniach
 • w letnich miesiącach spowalnia przenikanie promieniowania słonecznego do pomieszczeń

Uniemożliwia tworzenie się pleśni

 • jest paroprzepuszczalny
 • usuwa mostki cieplne
 • minimalizuje punkt rosy
 • mur naturalnie „oddycha”

Produkt jest aplikowany na wewnętrzne powierzchnie

 • tynki zwykłe, beton, tynki gipsowe, , płyty gipsowo kartonowe, płyty ścienne , drzewo, powierzchnie metalowe, szkło i wiele innych materiałów
 • materiał znakomity dla domów bloków, garaży , hal przemysłowych, budynków gospodarczych
 • umożliwia termomodernizacje w budynkach zabytkowych, w których ze względu na walory estetyczne zewnętrznej elewacji „ocieplenie” nie było do tej pory stosowane .
 • sposób aplikacji to proste nakładanie wałkiem gąbkowym, szpachlą lub za pomocą pistoletu natryskowego.
 • Rozcieńczalny wodą według potrzeby
 • Po aplikacji wytrzymuje w temperaturze od –40 st. C do +150 st. C bez utraty wyżej wymienionych właściwości.
 

Reklama

 

Reklama

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcejRozumiem