Ozonowanie

Możliwości wykorzystania właściwości ozonu:

  • Dezynfekcja lub sterylizacja przedmiotów i pomieszczeń,
  • Usuwanie trudnych i przykrych zapachów,
  • Odgrzybianie pomieszczeń, usuwanie pleśni,
  • Usuwanie zapachów w wyremontowanych pomieszczeniach (po farbach, klejach, itp.)
  • Usuwanie zapachów dymu tytoniowego, pleśni, stęchlizny,
  • Usuwanie zapachu wilgoci, odkażanie zalanych mieszkań, piwnic,
  • Odkażanie klimatyzacji i ciągów wentylacyjnych,
  • Zwalczanie szkodników sanitarnych,
  • Usuwanie roztoczy, alergenów, wirusów ( np.: grypy ) oraz bakterii chorobotwórczych.

Jest jedną z odmian alotropowych tlenu, posiadające silne własności aseptyczne i toksyczne. Ozon jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Wykazuje działanie bakteriobójcze.

 

Występuje naturalnie w środowisku, głównie jako skutek uderzenia błyskawicy, które występują w trakcie burz. Świeży zapach, jaki zauważamy po burzy jest najczęściej efektem naturalnego wytworzenia ozonu. Może on być sztucznie generowany zgodnie z zasadą na jakiej powstaje w naturze, tzn. przy użyciu światła UV (warstwa ozonowa).

 

Powstaje naturalnie w atmosferze ziemskiej, może być również produkowany przez odpowiednie urządzenia, np. nasze generatory ozonu. Wytwarzany przez nie ozon wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi (pleśń, grzyby, wirusy, bakterie, alergeny) i całkowicie je niszczy. Polega to na tym, że ozon rozkładając się uwalnia cząsteczkę tlenu, która neutralizuje związki chemiczne w wyniku łączenia się z nimi. Reakcja ta nazywa się ozonowaniem, w wyniku którego powietrze pozostaje czyste, świeże, wolne od wirusów, bakterii i innych niebezpiecznych dla zdrowia związków. Ozonowanie klimatyzacji nie tylko dezynfekuje powietrze, ale również szybko usuwa wszelkie przykre zapachy. 

 

Ozonowanie to niezawodna dezynfekcja i odgrzybianie pomieszczeń, jak i oczyszczanie klimatyzacji, w której grzyby znajdują idealne warunki do swojego rozwoju. Proponujemy Państwu wykorzystanie metody okresowego ozonowania mieszkań, szczególnie w okresach nasilenia objawów alergii jesień - zima. Zauważycie od razu poprawę samopoczucia, polepszenie snu, komfort oddychania oraz skuteczne zmniejszenie objawów astmy i kataru alergicznego.

 

Pleśnie - potoczna nazwa saprofitycznych grzybów z różnych grup systematycznych. Ich grzybnia rozwija się na różnych związkach organicznych, pokrywając je gęstym, białym lub barwnym kożuszkiem. Grzyby te powodują dużą uciążliwość i zagrożenie zdrowia człowieka. Duża część z nich to patogenne i toksynotwórcze gatunków pleśni, które w sprzyjających warunkach rozwoju tworzą na przegrodach budowlanych liczne kolonie tworząc jedno z największych żródeł skażenia powietrza. Zarodniki grzybów pleśniowych występujących w pomieszczeniach mieszkalnych lub pojazdach są przyczyną wielu zmian chorobowych, szczególnie układu oddechowego. Zarodniki niektórych grzybów należą do silnych alergenów, stanowiąc zagrożenie dla osób z nadwrażliwością i wywołując u nich odczyny uczuleniowe. Mykotoskyny będące substancjami rakotwórczymi i mutagennymi mogą powodować schorzenia szpiku przypominające wstępne okresy białaczek, uszkodzenie wątroby, aż do powstania zmian przedrakowych i nowotworowych. Badania laboratoryjne wskazują na istnienie wyrażnej korelacji między zagrzybieniem pomieszczeń mieszkalnych a częstotliwością występowania chorób nowotworowych. Grzyby pleśniowe rozwijają się coraz częściej w pomieszczeniach w których przebywa człowiek, często pojawiają się w zawilgoconych miejscach naszych mieszkań stąd bardzo ważnym aspektem procesu ich usuwania jest osuszenie zawilgoconych ścian. 

 

Ozonowanie służy do odkażania mikrobiologicznego wnętrz i powierzchni bez użycia środków chemicznych. Działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Ten naturalny gaz może być wykorzystany między innymi do usuwania przykrych zapachów, przez ich definitywne usunięcie a nie maskowanie.

 


Chcielibyśmy zaproponować wiec Państwu szybki i skuteczny zabieg, która pozwoli podnieść poziom bezpieczeństwa sanitarnego poprzez zapewnienie świeżości i wyższego poziomu higieny w pomieszczeniach lub pojazdach. 

Sam proces ozonowania nie jest uciążliwy dla naszych klientów i nie wymaga dużych nakładów organizacyjno-porządkowych. Odpowiednio dobrana dawka z wydajnego generatora pozwala w krótkim czasie przeprowadzić sprawnie ozonowanie wielu pomieszczeń lub pojazdów.
Zapewniamy, że generatory ozonu stosowane przez naszą firmę są profesjonalnymi i wydajnymi urządzeniami, które posiadają parametry niezbędne do przeprowadzenia skutecznych zabiegów oraz zapewnienia pełnej satysfakcji Klienta. Ozonatory posiadają wydajność aż 14000 mg/h czyli znacznie więcej niż sprzęt stosowany przez niektóre warsztaty do usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Powyższa wydajność gwarantuje skuteczną dezynfekcję i usunięcie zapachów na dużych powierzchniach budynków, nawet przy skażeniu kwasem masłowym i trupim jadem.

 

Reklama

 

Reklama

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcejRozumiem