Tapeta natryskowa

Jej główną cechą jest duża odporność na szorowanie oraz mycie. Bez uciążliwego zapachu oraz łatwość wykonywania poprawek po dowolnym okresie czasu bez konieczności malowania całej ściany. Tapeta natryskowa jest strukturą nakładaną za pomoca pistoletu pneumatycznego. Nakłada się ją dwuetapowo. W pierwszym etapie maluje się podłoże w celu nadania koloru dla tła, później za pomocą agregatu natryskuje się strukturę. Dodatkowo tapeta natryskowa może być polakierowana lakierem lateksoowym bądź lakierem z brokatem. Lakier wzmacnia strukturę i czyni ją bardziej odporną na zabrudzenia oraz na kontakt z wodą. Tapeta natryskowa dzięki swej chropowtej powierzchni jest dużo bardziej odporna na zabrudzenia niż ściany pomalowane zwykłą farbą. Dzieki stosunkowo niskiej cenie oraz swoim wartością praktycznym i estetycznym tapety natryskowe w ostatnich latach coraz bardziej zyskują na popularności.

 

Przed przystąpieniem do pracy dokładnie zabezpieczamy folią malarską wszystkie powierzchnie niemalowane takie jak podłoga, drzwi, okna, meble itp. Po skończonej pracy zdejmujemy wsystkie zabezpieczenia tak aby właściciel mógł cieszyć się swoim nowym wnetrzem.

 

Podłoże
Tapetę natryskową można nakładać na najróżniejsze powierzchnie poczynająć od tynków cementowo-wapiennych, gipsowych, płyt kartonowo-gipsowych, płytach OSB, a kończąc na grzejnikach, drzwiach, futrynach, a nawet na szkle.

 

Przygotowanie podłoża
Przygotowanie podłoża zazwyczaj ogranicza się do gruntowania. Tapeta natryskowa słynie ze swoich właściwości niwelujących dlatego na podłoże nie musi być nakładana gładź szpachlowa. Wszystkie drobne nierowności, chropowate powierzchnie znikają pod tapetą natryskową. Świadczy chociażby o tym fakt, że w 95% po zerwaniu zwykłej tapety nie jest wymagane szpachlowanie.

 

Tapeta natryskowa a ekologia
Używane przez nas tapety natryskowe produkowane są przez firmę Adoral które są produktami o najwyższym światowym standardzie. Produkowane są ze składników naturalnych najwyższej jakości dzięki czemu są ekologiczne i bezpieczne, a podczas nanoszenia nie wydziela się żaden zapach - są bezwonne. Praktycznie zaraz po nałożeniu tapety pomieszczenie może być użytkowane. Nasze tapety posiadają atest PZH dlatego bez problemu moągą być stosowane w pomieszczeniach użyteczności publicznej (szkołach, przedszkolach, ośrodkach zdrowia, szpitalach, starostwach, gminach, sklepach itd.).

 

Tapeta natryskowa fakty i mity
Najczęściej powtarzajacym się mitem jest ten o właściwościach tapety do przyciągania kurzu. Wprost przeciwnie tapeta słynie ze swych właściwości antystatycznych dzięki czemu nie przyciga kurzu, a dzięki swej chropowatej powierzchni brudzi się w mniejszym stopniu niż ściany pomalowane zwykłą farbą.

 

Trwałość
Trwałość tapety natryskowej średnio wynosi od 7 do 10 a nawet 12 lat. Po tym czasie tapetę można odnowić przemalowywując ja zwykłą farbą akrylową, lateksową. Struktura zostanie zachowana, kolor dowolnie zmieniony a całe wnętrze odświeżone tanim kosztem. Drugi sposób to zerwanie starej warstwy.Usuwa się ją znacznie lepiej niż zwykłą tapetę. Wystrczy do tego szpachelka oraz pędzel z wodą. Po zerwaniu można nałożyć nową warstwę albo pomalować zwykłą farbą.

 

Reklama

 

Reklama

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcejRozumiem